Ana sayfa Güncel Son Dakika: Yunanistan Başbakanı Miçotakis’ten akılalmaz Türkiye ve Erdoğan açıklaması

Son Dakika: Yunanistan Başbakanı Miçotakis’ten akılalmaz Türkiye ve Erdoğan açıklaması

83
0
Son Dakika: Yunanistan Başbakanı Miçotakis'ten akılalmaz Türkiye ve Erdoğan açıklaması
Son Dakika: Yunanistan Başbakanı Miçotakis'ten akılalmaz Türkiye ve Erdoğan açıklaması

Son Dakika Haberi: Şubat 2020’nin başlarında Esed rejimi iki kere topçu atışlarıyla Türk askerine saldırmış ve toplam 13 Mehmetçiğimiz şehit düşmüştü. Türkiye, Rusya üzerinden defalarca Esed’i uyarmıştı. Ancak saldırganlığına devam eden rejim güçleri, İdlib kentinde 34 Türk askerini hava saldırısında şehit etti. Bölgede tansiyon yükselirken, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) askerlerin kanını yerde bırakmayarak, rejime karşı Bahar Kalkanı Harekatını başlattı.

 

KAPILAR AÇILDI

34 askerin şehit edilmesinin ardından Türkiye, mültecilere kapıları açarak Avrupa’ya geçişleri engellemeyeceğini açıklamıştı.

 

TÜRKİYE-YUNANİSTAN SINIRINDA İNCELEMELERDE BULUNDULAR

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel, Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ve Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı David Maria Sassoli ile Türkiye-Yunanistan sınırında incelemelerde bulundu.

Son Dakika / Fotoğraf: Reuters...

HOŞ OLMAYAN SÖZLER

Konu ile alakalı açıklama yapan Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, “Türkiye resmen mülteci kaçakçısı oldu. Mülteci krizi Avrupa ve Yunanistan sınırlarını sürekli tehdit ediyor. Avrupa’nın Yunanistan’a mülteci krizinde yardım etme görevi var ve bunu yapacak” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “tehditlerinin” başarısız olduğunu söyleyen Miçotakis, mültecilere illegal yoldan Yunanistan’a girmeme çağrısı yaptı.

Von der Leyen, “Sınırlarımızdaki durum, sadece Yunanistan’ın değil, Avrupa’nın bir bütün olarak yönetmesi gereken bir meseledir. Avrupa’nın birliğini sınamak isteyenler hayal kırıklığına uğrayacaktır. Çizgimizi koruyacağız ve birliğimiz galip gelecek” dedi.

KAYNAK: HABER7
Yedi Gündem

Abone Ol

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here