660. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin başpehlivanlık müsabakalarında İsmail Koç’u yenen Ali Gürbüz, 4’üncü kez başpehlivan oldu.

Edirne’de 9 Temmuz Cuma günü küçük boy kategorilerindeki pehlivanların güreşleriyle başlayan ve 11 Temmuz Pazar gününe kadar çeşitli boy kategorilerindeki 2 bin 161 pehlivanın kıran kıran gerçekleştirdiği müsabakalarda son gün heyecanı yaşandı.

FİNAL MÜSABAKASINDA HEYECAN DORUKTAYDI

Bugün çeyrek finalde ardından da yarı finalde rakiplerini yenen başpehlivan kategorisinde güreşen Ali Gürbüz ile İsmail Koç başpehlivanlık final müsabakasında güreşti.

KAZANAN ALİ GÜRBÜZ OLDU

Heyecanın doruğa ulaştığı müsabakanın 40 dakikalık ana devresi sona erdi. Puanlamanın göz önünde bulundurulduğu müsabakada rakibine üstünlük kuran Gürbüz, 4’üncü kez başpehlivan oldu.

Kırkpınar’da başpehlivan Ali Gürbüz VİDEO

.

“KEMERİ BABAMIN MEZARINA ASACAĞIM”

Öte yandan Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde İsmail Koç’u puanlama güreşinde yenerek başpehlivan olan Ali Gürbüz, açıklamalarda bulundu.

Merhum babası Recep Gürbüz, 1988 yılında başpehlivan olan Ali Gürbüz, “Çok mutluyum, azmettim. Cezalıyken bile bırakmadık antrenmanları. Bu kemeri daha önce almıştım, bazı olumsuzluklar oldu. Bu kemer benim, ona inanıyorum yürekten. Cenabı Allah´ım inşallah bana bu kemeri nasip edecek. Gidip babamın mezarına bu kemeri asacağım Allah´ın izniyle” diye konuştu.

Önceki makale‘Tosuncuk’ lakaplı Mehmet Aydın’ın malikanesinin fotoğrafları
Sonraki makaleTerörden temizlenen Cudi Dağı’nda 40 yıl sonra festival

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here