Ana sayfa Politika Kılıçdaroğlu, Süleyman Soylu’ya “10 paralık” dava açtı

Kılıçdaroğlu, Süleyman Soylu’ya “10 paralık” dava açtı

50
0
Kılıçdaroğlu, Süleyman Soylu'ya
Kılıçdaroğlu, Süleyman Soylu'ya "10 paralık" dava açtı

Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında 10 kuruşluk dava açtıklarını duyurdu.

Çelik, “10 paralık” dava hakkında yaptığı paylaşımda “Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun muhataba biçtiği değer gereğince…” diye de not düştü.

Sedat Peker’e “Kemal Kılıçdaroğlu gibi ağabeyin var” diye seslenen Soylu, Sedat Peker’in açıklamaları sonrası katıldığı televizyon programında da Kemal Kılıçdaroğlu’nu suç örgütleri ile yan yana yürümekle suçlamıştı.

Avukat Kemal Çelik’in açtıkları davaya ilişkin açıklaması şöyle:

“Kendisi ile ilgili ifşaatlar karşısında istifa erdemini göstermesi gerekirken, polemiklerle koltuğunu korumaya çalışan ve alışkın olduğu üzere iftiralara başvuran Süleyman Soylu hakkında (13/05/2021 tarihli Twitter paylaşımı ve 19/05/2021 tarihli TRT Haber kanalında yapmış olduğu açıklama nedeniyle) 10 Paralık dava açtık!

Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun muhataba biçtiği değer gereğince!..

Hiç kimse, Genel Başkanımızı suç örgütleri ve mafya liderleri ile yan yana gösteremez! Onlarm emrinde bulunduğu ahlaksız iftirasını atamaz. İftira ve hakaretlerin hesabmı soracağız..”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here