Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Suriye Zirvesi öncesinde Türkiye’nin bölgesel istikrar ve barışa katkı sunmaya devam ettiği yönünde açıklamalarda bulundu.

Fahrettin Altun, Ankara’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ev sahipliğindeki Suriye konulu 5. Üçlü Zirve Toplantısı öncesi Twitter hesabından açıklamada bulundu.

Toplantının, Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ve Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin’in katılımlarıyla bugün gerçekleşeceğini hatırlatan Altun, “Türkiye, Suriye’de insani krizin önlenmesi, göçün sona erdirilmesi, kalıcı ateşkes ve siyasi çözümün tesisi, terör örgütleriyle mücadele konularında çok yönlü işbirliği ve diyalog mekanizmalarıyla ulusal güvenliğin yanı sıra bölgesel istikrar ve barışa katkı sunmayı sürdürüyor” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın evsahipliğindeki Suriye konulu 5. Üçlü Zirve Toplantısı, İran Cumhurbaşkanı Sayın Hasan Ruhani ve Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Sayın Vladimir Putin’in katılımlarıyla bugün Ankara’da gerçekleştiriliyor.

— Fahrettin Altun (@fahrettinaltun) September 16, 2019

Önceki makaleİki yıldızın biletini kesti! Devre arası gönderecek
Sonraki makaleProf. Nevzat Tarhan’dan bomba açıklamalar!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here