DOLAR 32,8986 -0.49%
EURO 35,8785 -0.27%
ALTIN 2.534,58-0,63
BITCOIN 2238882-0,13%
İstanbul
31°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Türklab Laboratuvar ile En Güvenilir İnfertilite Testi

Türklab Laboratuvar ile En Güvenilir İnfertilite Testi

ABONE OL
Aralık 28, 2022 19:40
Türklab Laboratuvar ile En Güvenilir İnfertilite Testi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çiftler kendilerini bebek için hazır hissettiğinde uzmana danışarak kan değerleri, yumurtalık sağlığı ve sperm sayısı, canlılık oranlarını tespit edilmesi için uzmana danışmalıdır. Araştırmalara göre bebek isteyen her altı çiftten bir çiftte takviye almalarına ve istemelerine rağmen bebek sahibi olmakta zorlanabilir. İnfertilite testi nedir ve nasıl yapılır sorusu en merak edilen konulardan biridir. İnfertilite testinin diğer adı kısırlık testi olarak bilinir. Bebek sahibi olmak isteyen kişiler gerekli tetkiklerin ve kontrollerin sağlanması için Tüp Bebek Uzmanı hekimine müracaat eder. Hem kadınlar hem de erkekler rahatlıkla muayene olur. Bebek sahibi olmak isteyen çiftler gerekli muayeneyi olduktan sonra gerekli tedavilere başlanır.

Doğurganlık oranları yaş ile doğru orantılıdır ve kişilerin yaşları artarken sperm, yumurtalık sayı, kalitesinde azalma görülebilir. 35 yaşından sonra bebek sahibi olmak için ekstra tedavi ve destek süreci gerekebilir. Bu işlemleri belirlemek amacıyla kişilere güvenilir ve hijyenik şartlara sahip olan laboratuvar olan Türklab ile infertilite testi yapılır. Deneyimli, iletişime açık personelleri ile birlikte hastalara yardımcı olunur ve en iyi hizmeti verebilmek için titizlikle çalışılır. Bu sayede en doğru tetst sonuçları öğrenilerek gerekli tedaviler uygulanır ve hastaların kontrollerinin sağlanmasına yardımcı olunur. Türklab geniş test imkânları, son teknolojik aletlerin bulunması, işinde uzman, deneyimli ve araştırmacı ekibi ile hastalara hizmet vermektedir.

İnfertilite de Hangi Testler Yapılır?

Bebek sahibi olmak isteyen kişiler infertilite testi ile tüp bebek tedavi süreci olup olmadığını kontrol ettirir. Aynı zamanda infertilite testi ile bireylerden kan tetkikleri alınır ve kişilerde bulunan vitamin, mineral eksiklikleri, bebeğin sağlıklı gelişmesi için folik asit takviyesi gibi farklı ve ihtiyaç duyulan takviyeler bireylere verilir. Bu süreçlerde çiftler belirli periyotlarda bu testleri tekrarlayarak tedavi süreçlerinde ne kadar ilerleme görüldüğünü tespit edebilir. İnfertilite testi için hangi bölüme gidilir sorusu da sık karşılaşılan konular arasındadır. İnfertilite testi için başvurulan bölüm kadın doğum ve üroloji olarak bilinir. İnfertilite testi hem kadınlar hem de erkekler yaptırabilir. Bu test sonuçlarına göre uygulacak tedavi yöntemleri belirlenir ve çiftlerin en sağlıklı ve doğru yöntemler ile bebek sahibi olması için süreç belirlenir.

Çiftler 35 yaşını geçmiş ise ve belirli bir süredir korunmasız cinsel ilişkide olmasına rağmen bebek sahibi olamıyorsa mutlaka uzmana görünmelidir. Bu aşamada ilk olarak infertilite testi istenir. Bu test dört aşamadan oluşur ve çiftlerden her iki tarafı da ilgilendirir. Bu testler ise şunlardır:

 • Yumurtlamanın hormonal değerlendirilmesi, yumurta sayısı ve kalitesi
 • Hormon testleri (AMH, FSH, E2) ve gerekli durumlarda jinokolog muayenesi
 • Sperm kalitesi ve sayısı
 • Sperm şekli, hareketi, doğru şekilde hareket eden sperm sayısı ve oranları

İnfertilite Muayenesi Nasıl Olur?

İnfertilite testi için kadınlar jinekolog randevusu alıp öncelikle muayene olmalıdır. Bu muayene sonucunda kan, infertilite testi istenir. Hormonlar, rahim, yumurtalık sayısı, yumurtalık kalitesi testleri yapılarak bireylerin rahat hamilelik geçirebilmesi için testler istenir. Embriyo sağlıklı şekilde rahime yerleşmesi, tutunması ve sorunsuz hamilelik geçirmesi için rahim incelenir. Bunun için hastadan jinekolojik ultrasonografi yani rahmin dört boyutlu değerlendirilmesi yapılır. Bu testlerin güvenilir labaratuvar ortamlarında yapılabilmesi oldukça önemlidir. Özellikle gerekli olan tedavi için sorunları doğru şekilde saptamak, tedavinin düzgün ve başarılı şekilde ilerlemesi için test sonuçlarının doğru olması gerekmektedir. İnfertilite testi için en çok tercih edilen laboratuvar Turklab.info bilinir. Alanında titiz çalışma personelleri ile hastalara yardımcı olmakta ve tedavi süreçlerini desteklemektedir. Tüp bebek testi için gerekli kan tahlilleri arasında da şunlar yapılmaktadır:

 

 • Kadınlar adetinin 2. Günü FSH, AMH ve E2 testi yaptırmalı
 • TSH
 • Vitamin D
 • Rubella
 • Varicella
 • Kan Sayımı
 • PRL
 • HSG ve SIS
 • Sperm testi
 • Çiftlerden istenen enfeksiyon testleri / HIV, Hepatit B, Hepatit C

Yukarıda belirtilen testleri kişilerin uzmanları karar verir. Özellikle muayene edilir, dört boyutlu ultrason yapılır ve kişilerden hormon, kan testleri istenir. Çıkan sonuçlara göre çiftlere tedavi uygulanarak çocuk sahibi olmalarına yardımcı olunur.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.