Yeni yasama yılının açılış konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Genel Kurulu’na hitap ediyor.

Genel Kurul’da milletvekillerine hitap edecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis’te törenle karşılandı. 

Açılış konuşmasını yapan Meclis Başkanı Mustafa Şentop, “Şiddet demokrasinin en büyük düşmanıdır. Sırtını şiddete dayayan her yapı millete mağlup olmaya mahkumdur. Dünya barışı için adaleti esas almalıyız.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, Genel Kurul’a hitap ediyor…

 “Millet olarak hiçbir zaman esareti kabul etmedik” diyen Erdoğan, 15 Temmuz’da TBMM ikinci defa gazilik unvanıyla şereflenmiştir” ifadelerini kullandı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile cumhuriyetimizin bugünlere gelmesinde emeği geçen herkese ülkem ve milletim adına şükranlarımı sunuyorum. Sınırlarımız içinde ve dışında canları pahasına mücadele eden güvenlik güçlerimizin herbirini Rabbim muhafaza buyursun diyorum. Bu yıl İstiklal Harbimizin başlamasının 100. yıldönümü.

Dünyada böylesine derin yaygın ve kesintisiz devlet tecrübesine sahip bir başka millet yoktur. Türkiye’yi sınırları cetvelle çizilmiş bağımsızlığı bahşedilmiş hedefleri olmayan toplumlarla karıştıranlar oluyor. 15 Temmuz gecesi bu millete sıkılan her kurşun bizi büyük ve güçlü Türkiye’nin inşası yolundan vazgeçirmek bir yana kararlılığımızı daha da perçinlemiştir.

Önceki makaleAlışveriş merkezinde silahlı saldırı! Polis saldırganı vurdu
Sonraki makaleLPG Otogaz fiyatına 27 kuruş zam geldi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here