DOLAR 33,0413 0.65%
EURO 36,0249 0.4%
ALTIN 2.559,200,41
BITCOIN 19386071,97%
İstanbul
28°

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

SÜRDÜRÜLEBİLİR İŞVEREN OLMA  HEDEFİYLE ÇALIŞAN NOVO NORDISK, “BEST PLACE TO WORK”  TÜRKİYE’NİN EN İYİ İŞVERENİ SEÇİLDİ
 • Kolay Haber
 • Gündem
 • SÜRDÜRÜLEBİLİR İŞVEREN OLMA HEDEFİYLE ÇALIŞAN NOVO NORDISK, “BEST PLACE TO WORK” TÜRKİYE’NİN EN İYİ İŞVERENİ SEÇİLDİ

SÜRDÜRÜLEBİLİR İŞVEREN OLMA HEDEFİYLE ÇALIŞAN NOVO NORDISK, “BEST PLACE TO WORK” TÜRKİYE’NİN EN İYİ İŞVERENİ SEÇİLDİ

100 yıllık köklü şirket kültürü ile faaliyet gösterdiği tedavi alanları ve sürdürülebilir toplum için çalışan global sağlık şirketi, Novo Nordisk, bir kez daha Best Place to Work - Türkiye’nin En İyi İşverenleri listesinde yerini aldı. Novo Nordisk Türkiye Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Dr. Burak Cem “Sürdürülebilir başarı sürdürülebilir bir işveren olmakla gerçekleştirilebilir. Bu yüzden sürdürülebilir işveren olmak her zaman ana odak noktamız” dedi.

ABONE OL
Nisan 1, 2022 10:49
SÜRDÜRÜLEBİLİR İŞVEREN OLMA  HEDEFİYLE ÇALIŞAN NOVO NORDISK, “BEST PLACE TO WORK”  TÜRKİYE’NİN EN İYİ İŞVERENİ SEÇİLDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dünyanın en büyük vakfı tarafından yönetilen Novo Nordisk, Türkiye’de Great Place to Work Enstitüsü tarafından belirlenen Best Place to Work listesine girerek, “Türkiye’nin En İyi İşvereni” ünvanını almaya hak kazandı. Novo Nordisk bu sene ayrıca, ilk kez katılımcılarının %41’ini oluşturan Y kuşağı temsilcilerinin oylarıyla “Best Millennials List in Turkey”de 250-500 çalışan sayısı kategorisinde ilk beşte yeralmaya da hak kazanmıştı.

Diyabet, obezite ve nadir hastalıkların tedavisi ile kendini toplumsal sağlığa adamış global sağlık şirketi Novo Nordisk, dünyada 80 ülkede yaklaşık 48 bin kişilik bir ekiple, ürünlerini 168 ülkeye ulaştırıyor. Hastalıkların tedavileri için yaptığı bilimsel çalışmaların yanında, hasta hayatlarını iyileştirmek için de faaliyet gösterdiği toplumlarda sürdürürülebilirlik çalışmaları yürüten Novo Nordisk, 21. yüzyılın en büyük sağlık sorunlarından biri olan diyabeti yenmek ve obeziteyi değiştirmek için öncü olma misyonu ile faaliyet gösteriyor.

Zengin mirası ve köklü şirket kültürü ile dikkat çeken Novo Nordisk, çalışanların gelişimini önceliklendiren, liderlik yolunda insiyatif veren, şeffaflık, kapsayıcılık ve çeşitlilik olgularını destekleyen işveren yaklaşımı ile Türkiye’de 1995 yılından bu yana faaliyet gösteriyor.

“Misyonumuz, öncü tedavilerle hayatları değiştirmek ve iyileştirmek; bunun için de en değerli kaynağımız çalışanlarımız” açıklamasında bulunan Novo Nordisk Türkiye Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Dr. Burak Cem, konuyla ilgili şu değerlendirmeyi yaptı: “Novo Nordisk olarak kendini toplumsal sağlığa adamış, dünyanın en büyük vakfı tarafından yönetilen global bir sağlık şirketiyiz. Bu adanmışlıkla ticari faaliyetlerimizin yanında hastalarımız, birlikte çalıştığımız sağlık personelleri ve yaşadığımız toplumu daha sürdürülebilir hale getirmek için “insan hayatlarını değiştirme” misyonu ile yola çıktık. Bunu yaparken önce kendi çalışma arkadaşlarımızdan işe başladık ve şirket kültürümüzün en önemli unsurlarından olan şeffaf ve dürüst yaklaşımla çalışanlarımıza aile ortamında hissettikleri güven ortamını yaratmayı hedefledik; bir yandan da profesyonel ruh ve hırslı hedeflerimizle çalıştık. Bu yaptıklarımızın hem çalışanlarımızın gözünden olumlu değerlendirilmiş olması, hem de uluslararası bir kuruluş tarafından tescillenmiş olması bize gittiğimiz yolun doğru olduğunu gösterdi ve gururlandırdı.”

 

Novo Nordisk Türkiye İnsan Kaynakları Kıdemli Direktörü Kutay Kavukçu, şirketin işveren marka yaklaşımına yönelik şunları söyledi: “100 yıllık köklü şirket kültürü ile sürdürülebilirliği harmanlayarak, kurulduğumuz günden bu yana değişimin öncüsü olan bir işveren olmayı hedefliyoruz. Çalışanlarımız için en iyi işveren olmak noktasında da büyük emek ve azim gösteriyoruz.  Çalışanlarımızın potansiyellerini her gün geliştirebilecekleri, şeffaf ve kapsayıcı bir çalışma ortamı bizim olmazsa olmazımız. Çalışanlarımızı sadece kariyer anlamında değil birey olarak geliştiren, liderlik yolunda inisiyatif aldıran ve geribildirime dayalı performans değerlendirme sistemleri ile destekleyen İnsan Kaynakları uygulamalarına sahibiz. İnsana değer yaklaşımı ile bu ortamı çalışanlarımıza sunmak bizi diğer şirketlerden farklı kılan en temel özelliğimiz. Türkiye’nin en iyi işverenlerini kapsayan Best Place to Work listesinde yer almak, bizim için bu yöndeki çalışmalarımızı daha da ileri taşımak için önemli bir motivasyon kaynağı oldu.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.