DOLAR 33,0413 0.65%
EURO 36,0249 0.4%
ALTIN 2.559,200,41
BITCOIN 19362602,43%
İstanbul
28°

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Su Kaçağı Tespiti

Su Kaçağı Tespiti

ABONE OL
Şubat 14, 2023 10:10
Su Kaçağı Tespiti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Su kaçağı yaşam alanı içerisinde gerçekleşmesi istenecek olan en son arıza şeklidir. Su kaçağı onarımı son derece zaman alıcı ve zahmetli bir iştir. Su kaçağı zamanında tespit edilmez ve onarılmaz ise yapıda tahribata neden olacaktır. Aynı zamanda neden olacağı küf ve mantar gibi etmenler nedeni ile de son derece sağlıksız ortamların oluşmasına neden olacaktır.  Bu neden ile su kaçağının tespitinin ve onarımının en hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi son derece önemlidir.  Yoncu Tesisat sitesi su kaçağı tespiti konusunda hızlı ve garantili hizmet sunmaktadır.

 

Su kaçağı tespiti nasıl yapılır? Sorusunun cevabı da son derece önemlidir. Geçmiş tecrübeler ev içerisinde denem yanılma yolu ile yapılan çalışmaları gösterse de günümüzde teknolojik imkânlardan faydalanılmaktadır. Kullanılan teknolojik cihazlar nedeni ile de oldukça hızlı sonuçlar elde edilmektedir. Su kaçağının yeri tam olarak tespit edilmekte ve bu neden ile ev içerisinde çok fazla kırıp dökme işlemi olmamaktadır.

 

Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

 

Müşterinin su kaçağı tespiti için araması ile oldukça hızlı bir şekilde belirtilen adrese gidilerek, sorunun yerinde tespiti yapılır. Yapılan gözlem neticesinde sorunun ne olduğu anlaşıldıktan sonra uygun cihaz ve ekipmanlar ile su kaçağının yeri noktasal olarak tespit edilir. Durum ve yapılacak işlem hakkında müşteri onayı alındıktan sonra, sadece ilgili bölüm kırılarak problemin kaynağı müşteriye gösterilir. Müşterinin onarım istemesi ile gerekli olan tamirat işlemi gerçekleştirilerek işlem neticelendirilir. Böylece Su kaçağı tespiti nasıl yapılır? Sorusuna da cevap verilmiş olunur.

 

Su Kaçağı Onarımı

 

Su kaçağı tespiti nasıl yapılır? Bunun birkaç yöntemi vardır. Kaçak tespit edildikten sonra kişinin talebi doğrultusunda su kaçağı onarımı işlemi gerçekleştirilmektedir.

Temiz su tesisatında yer alan sızıntılar hızlı bir şekilde giderilmektedir. Eğer problem atık su tesisatında ise bu durum hakkında müşteriye yapılacak işlem ile maliyet hakkında bilgi verilir. Müşterinin maliyet ve yapılacak olan işlemi kabul etmesi ile onarım işlemine geçilmiş olunur.

Onarım işleminin sonuçlanması ile beraber gerekli temizlik işlemleri yapılır. Su kaçağı tespiti nasıl yapılır? Sorusuna genel olarak cevap vermek gerekir ise;

Teknolojik cihazlar yardımı ile su kaçağının yeri noktasal olarak tespit edilir.

Zemin altında yer alan su kaçaklarının tespiti içim kameralı sistemler kullanılarak tespit işlemi gerçekleştirilir.

 

Arıza tespiti aşamasında hiçbir kırma ya da dökme işlemi yapılmamaktadır. Hiçbir şekilde gürültü çıkarılmamaktadır.

 

Kaçak tespit edildikten sonra sadece kaçağın bulunduğu nokta, oldukça ufak bir şekilde kırılarak onarım işlemi gerçekleştirilir.

Atık su tesisatlarında uygulama farklı bir şekilde gerçekleşmektedir. Atık su tesisatında meydana gelen çatlama ya da kırılma gibi sorunlarda arızalı olan boru tamamen çıkarılır ve yerine yenisi takılır. Yoncu Tesisat sitesi temiz su ve atık su giderlerinde oluşan problemlerim çözümlenmesinde çözümler sunmaktadır.

 

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.