Ana sayfa Güncel Son dakika: İran’ın Suriye’deki en önemli komutanı öldürüldü! Putin’e ‘Kafir’ demişti

Son dakika: İran’ın Suriye’deki en önemli komutanı öldürüldü! Putin’e ‘Kafir’ demişti

177
0
Son dakika: İran'ın Suriye'deki en önemli komutanı öldürüldü! Putin'e 'Kafir' demişti
Son dakika: İran'ın Suriye'deki en önemli komutanı öldürüldü! Putin'e 'Kafir' demişti

Son dakika haberi: Suriye’de eli kanlı Esed rejimine desteklerini sürdüren İran’a büyük bir darbe vuruldu. Bölgedeki en önemli isimlerinden biri olan Ferhad Debiriyan’ın Şam’da öldürüldüğü bildirildi. 

 

İran devlet televizyonu, Devrim Muhafızları Ordusu’nun Suriye’nin başkenti Şam’daki Zeynebiyye bölgesinin sorumlusu Debiriyan’ın dün gece Şam’da hayatını kaybettiğini duyurdu.

NASIL ÖLDÜRÜLDÜĞÜ KONUSUNDA BİLGİ VERİLMEDİ

 

Debiriyan’ın terör örgütü DEAŞ’ın Suriye’nin antik Tedmür (Palmira) kentini işgal ettiği 2015’te Tedmür komutanı olarak görev yaptığı belirtildi. 

RUSYA VE PUTİN’E KARŞI ÇIKAN İSİMLERDEN BİRİYDİ

İran Devrim Muhafızları Ordusu komutanlarından olan Ferhad Debiriyan, Rusya’nın Suriye’ye müdahil olmasına karşı çıkan isimlerin başında geldiği biliniyordu. İranlı komutanın Putin ile ilgili ses kayıtlarında ise ‘O Kafir’ diye bahsettiği de gündemde yer almıştı. 

 Ferhad Debiriyan

İRAN VE RUSYA ARASINDA GERGİNLİĞE NEDEN OLUR MU?

İran’ın bölgedeki en etkin komutanlarından birinin öldürülmesinin arkasındaki sır perdesi henüz aralanmamışken komutanın Putin ve Rusya karşıtı olması akıllara Rusya’yı getirdi. Bu konuda Rusya ve İran’ın nasıl bir tavır sergileyeceği ise merak konusu.

 

 

Yedi Gündem

Abone Ol

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here