Edirne’den Yunanistan’a geçen binlerce göçmenin ülkenin iç kesimlerine ilerleyişleri sürüyor. Sınırda güvenlik önlemlerini artıran Yunanistan güvenlik güçleri, yakaladıkları göçmenleri askeri araçlarla kamplara götürüyor.

Avrupa ülkelerine gitmek isteyen göçmenlerin Edirne üzerinden Yunanistan’a geçişleri sürüyor. Tampon bölgede bekleyen düzensiz göçmenler nedeniyle Kastanies Sınır Kapısı’na giriş ve çıkışlar 3 gündür kapalı bulunurken, bazı göçmenler ise Meriç Nehri üzerinden lastik botlarla Yunanistan’a geçmeye devam ediyor.

 

 

HİÇBİR ŞEY ENGEL OLAMIYOR

Yunanistan’a geçenler genellikle yaya olarak ülkenin iç kesimlerine ilerleyişini sürdürüyor. Yunan güvenlik güçleri tarafından yakalanan göçmenler ise kamplara götürülüyor.

Meriç Nehri’nin karşısında görevlendirilen Yunanistan askerlerinin geçişleri engellemek için sık sık uyarılar yapıp ses bombaları atsa da göçmenlerin ilerleyişini durduramadığı görülüyor.

Pazarkule Sınır Kapısı’nın karşısında bulunan Kastanies Sınır Kapısı’na giden Yunan yetkililer, gelişmeleri yakından takip ediyor. Türkiye sınırına yakın Oristiada bölgesinde çok sayıda Yunan gazeteci de gelişmeleri yerinde izliyor. Kameralarını Edirne’ye çeviren muhabirler zaman zaman bölgeden canlı yayın yaparak gelişmeleri kamuoyu ile paylaşıyor.

TÜRKİYE’DEN AYRILAN MÜLTECİ SAYISI 100 BİNİ GEÇTİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Twitter’dan yaptığı açıklamada ”Saat 19.40 itibarıyla Edirne üzerinden ülkemizden ayrılan göçmen sayısı; 100.577” dedi. Türkiye’den ayrılıp Avrupa’ya gidecek olan mülteci sayısı hızla artıyor. Bu sayının kısa zamanda çok daha fazla artacağı öngörülüyor.

KAYNAK: DHA
Yedi Gündem

Abone Ol

Önceki makaleElon Musk: F-35’in İHA karşısında şansı yok
Sonraki makaleSon dakika: Harekat başladı! Hepsi yok edildi. Rejimi titreten operasyon

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here