Ana sayfa Güncel PKK’da çözülme sürüyor: 5 terörist daha teslim oldu

PKK’da çözülme sürüyor: 5 terörist daha teslim oldu

88
0
PKK'da çözülme sürüyor: 5 terörist daha teslim oldu
PKK'da çözülme sürüyor: 5 terörist daha teslim oldu

İçişleri Bakanlığı, aralarında Diyarbakır’da nöbet tutan ailelerden birinin evladının da olduğu 5 teröristin ikna yoluyla güvenlik güçlerine teslim olduğunu açıkladı.

 

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, ailelerin de desteğiyle yürütülen ikna çalışmaları sonucu bölücü terör örgütünden kaçarak teslim olmalar devam ediyor.

Bu kapsamda, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı istihbarat ve terörle mücadele birimlerinin çalışmalarıyla, terör örgütü mensupları “Devrim Amed” kod adlı Hüseyin Akdoğan, “Çektari Çiyayi” kod adlı Mehmet Emin Alkan, “Hevijyan” kod adlı Halise Alptekin ve “Akif Kızıl” kod adlı Ömer Bağcı, Habur Sınır Kapısı’nda güvenlik güçlerine teslim oldu.

 

VAN’DA DA BİR TERÖRİST TESLİM OLDU

Van İl Jandarma Komutanlığınca yürütülen çalışmalar sonucu, “Rojda Delila” kod adlı terörist Mukaddes Çiftçi, Hakkari’de güvenlik güçlerine teslim oldu.

İKİ AİLE DAHA EVLADINA KAVUŞTU

Teslim olan 5 teröristten 2’sinin Diyarbakır’daki evlat nöbetine katılan aileler olduğu belirtildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Yarın iki aile daha evladına kavuşacak” dedi. 

Böylece bu yıl sadece ikna yoluyla teslim olan teröristlerin sayısı 48’e yükseldi.

KAYNAK: AA
Yedi Gündem

Abone Ol

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here