İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Cumhuriyet gazetesini hedef alan açıklamalarına yanıt veren Cumhuriyet gazetesi, Soylu’nun verdiği örneklerin “Can Dündar dönemine ait olduğunu” söylemişti.

Gazetenin eski çalışanlarının tepkisini çeken bu açıklama sonrası Özge Mumcu Aybars, sosyal medyadan, “Cumhuriyet Gazetesi’ne duyduğum ‘manevi bağlılık’ nedeniyle başladığım ve bir yılı aşkın süredir yazdığım Pazar Eki’ndeki yazılarıma son verme kararı aldım. Cumhuriyet’in tüm emekçilerine derin saygılarımla” paylaşımında bulundu.

 

Cumhuriyet Gazetesi’ne duyduğum ‘manevi bağlılık’ nedeniyle başladığım ve bir yılı aşkın süredir yazdığım Pazar Eki’ndeki yazılarıma son verme kararı aldım. Cumhuriyet’in tüm emekçilerine derin saygılarımla…

— Özge Mumcu Aybars (@ozge_mumcu) May 22, 2021
Erinç Yeldan ise yine sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, “Cumhuriyet’de dün yer alan ‘açıklama’ yazısının içeriği ne gazetenin ilkeleriyle ne de demokrasi mücadelesinin gerekleriyle bağdaşmaktadır. Cumhuriyet’teki köşe yazılarıma son veriyorum. Değerli okurlarıma ve Cumhuriyet’in emekçilerine yakın ilgi ve destekleri için teşekkür ederim” dedi.
 

Cumhuriyet’de dün yer alan “açıklama” yazısının içeriği ne gazetenin ilkeleriyle ne de demokrasi mücadelesinin gerekleriyle bağdaşmaktadır.Cumhuriyet’teki köşe yazılarıma son veriyorum. Değerli okurlarıma ve Cumhuriyet’in emekçilerine yakın ilgi ve destekleri için teşekkür ederim

— A Erinc Yeldan (@ErincYeldan) May 22, 2021
 

Önceki makaleKılıçdaroğlu, Süleyman Soylu’ya “10 paralık” dava açtı
Sonraki makaleYerel gazetenin Sedat Peker haberine erişim engeli

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here