Ana sayfa Magazin Mucize Doktor oyuncuları, konusu ve karakterleri belli oldu

Mucize Doktor oyuncuları, konusu ve karakterleri belli oldu

361
0
Mucize Doktor oyuncuları, konusu ve karakterleri belli oldu
Mucize Doktor oyuncuları, konusu ve karakterleri belli oldu

Mucize Doktor dizisi perşembe günü reyting rekabetine eklenen diziler arasına adını yazdırdı. 12 Eylül 2019 Perşembe günü ilk sınavını verecek olan projede Savant sendromlu deha Ali Vefa’nın hikayesi ekrana taşınacak. Peki, Mucize Doktor’un oyuncu kadrosu içerisinde kimler yer alıyor ve dizinin genel konusu ne?

MUCİZE DOKTOR DİZİSİNİN KONUSU NE?

Savant sendromlu deha Ali Vefa’nın en büyük hayali doktor olmaktır. Engeline ve karşılaştığı bütün önyargılara rağmen tıp fakültesini bitirmiş, stajını tamamlamış ve geriye sadece ihtisas yapmak kalmıştır. Yaşadığı taşra şehrinden ayrılır ve manevi babası Adil Erinç’in Başhekimi olduğu İstanbul Berhayat Hastanesi’nde Cerrahi Bölüm Asistanı olarak işe başlamak üzere yola çıkar.

SAVANT SENDROMU NEDİR?

Ama havaalanında meydana gelen bir kaza Ali’yi hayatının en önemli toplantısına geç bırakır. Aynı sıralarda hastane yönetim kurulu toplanmış, Ali’nin işe alınıp alınmayacağını tartışmaktadır. Adil hariç kimse otizmli birinin doktor olabileceğine inanmaz. Ve Ali, saatlerce geç kalarak, korka korka, kendisine acımayla, inançsızlıkla bakan yönetim kurulunun karşısına çıkar… Önyargılar kırılabilir mi? Hayaller gerçek olabilir mi?

MUCİZE DOKTOR DİZİSİ OYUNCULARI

12 Eylül’de yayın hayatına başlayan projenin oyuncu kadrosu içerisinde bulunan isimler ve canlandıracakları karakterler şöyle;

5d7a4ce8d265a2153c613c51

MUCİZE DOKTOR ALİ KARAKTERİ KİMDİR?

Taner Ölmez’in hayat verdiği karakterin özellikleri şöyle; 20’lerinin ortasında, cerrahi asistanı, otistik savant. Dahi ama iletişim kurmakta zorlanan Ali’nin çocukken hayatında değer verdiği bir tavşanı, bir de onu her şeyden koruyan abisi vardı. Fakat babası, Ali’yi evlatlıktan reddetti. Kimsesiz kalan Ali, onu sahiplenen Adil Hoca sayesinde hayata tutundu. Abisine verdiği doktor olma sözünü de Adil Hoca sayesinde tuttu ve tıp fakültesini birincilikle bitirdi.

5d7a4cfbd265a2153c613c55

Ali, şimdi asistan olarak girdiği hastanede dostluğu, kardeşliği ve aşkı keşfedecek. Dokunduğu her şeye, temas ettiği her yaşama iyilik getirecek; sadece şifa değil, umut verecek insanlara. Kimsesiz, otizmli Ali, kendine tekrar bir aile bulacak ve o koca hastane Ali’nin çevresinde bir aile olacak.

Oğlumu emzirmeye gidiyorum

Cemil İpekçi’den Sezen Aksu itirafı

M.United büyük bombayı patlatıyor!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here