MHP Grup Başkan Vekili Erkan Akçay, canlı yayında ceza indirim infaz yasasının Aralık ayından önce çıkabileceğini duyurdu.

MHP Grup Başkan Vekili Erkan Akçay, af paketinin Aralık ayına kadar geleceğinin haberini verdi. Yargı Reformu Stratejisi’ndeki hedefleri hayata geçirecek yargı paketi,  bugün başlayacak yeni yasama yılında Meclis’in öncelikli gündemi olacak.

Dün Ak Partili Naci Bostancı, Meclis’e sunulması beklenen ilk yargı paketinin detayları hakkında şu bilgileri vermişti:

Uzun tutukluluk sürelerine ilişkin bir düzenleme. Usul ekonomisi bakımından yargılamanın hızlı ve etkili olmasını sağlayıcı düzenlemeler. İstinaflara giden ve esasen Yargıtay’a gitmeyen 5 yılın altındaki cezalar için, bazı ceza başlıklarının Yargıtay’a giderek, yargıda yerleşmiş içtihatlar gözüyle bir daha bakılmasını temin etmek. Mesleğe giriş sınavlarına ilişkin, hukuk mensuplarına yönelik olarak bir merkezi sınav düzenlemesi, ondan sonra avukat-hakim-savcı olmalarını temin etmek. Avukatlara yeşil pasaport verilmesi ve hukuki faaliyetlerini sürdürürken, kolaylıkla yurt dışı bağlantılarını kullanma imkanı getiriliyor, ilk paket bu çerçevede bir paket. Meclis açıldıktan sonraki hafta Genel Kurul’a gelir. Çünkü ilk hafta komisyonda görüşülecek. Ümit ediyorum hızlı bir şekilde yasalaşır.

.

Önceki makaleAdana’daki bombalı eylemi yapan MLKP’li terörist! Bakın nasıl keşif yapmış
Sonraki makaleThomas Cook’un Türk turizm sektörüne 350 milyon euro borcu vardı

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here