DOLAR 33,0681 0.08%
EURO 36,1231 0.35%
ALTIN 2.570,200,36
BITCOIN 20629343,88%
İstanbul
31°

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

MAPFRE sürdürülebilirlikte bir adım önde!

MAPFRE sürdürülebilirlikte bir adım önde!

MAPFRE, sürdürülebilirlik konusunda yeni adımlar atarak, sigorta sektöründe iklim değişikliğiyle mücadeleye katılan güçlü oyunculardan biri olduğunu kanıtlıyor. Önde gelen uluslararası standartlardan Financial Times Stock Exchange (FTSE) 4Good sürdürülebilirlik endeksine 2022’de tekrar dâhil olan MAPFRE Group, endekste sigorta sektörü ortalamasından %20 daha yüksek bir puan aldı. Grup, 2050 yılına kadar karbon nötr bir şirket olma hedefiyle Net-Sıfır Emisyon Sigorta İttifakı (NZIA) bünyesine de katıldı. Müşterilerinin dönüşümünü de teşvik etmek için öncü adımlar atan Grup, yeni stratejisi doğrultusunda fosil yakıtları terk etme planı olmayan enerji şirketlerine sigorta hizmeti vermeyecek ve yatırım yapmayacak.

ABONE OL
Ağustos 31, 2022 08:03
MAPFRE sürdürülebilirlikte bir adım önde!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sigorta şirketleri, finans sektörünün sürdürülebilir dönüşümünde kilit rol üstleniyor. Bu konuda sektörünün öncü şirketleri arasında yer alan MAPFRE, sürdürülebilirlik konusundaki iddialı taahhütlerini artırıyor. Son olarak 16 yıl peş peşe yer aldığı FTSE) 4Good sürdürülebilirlik endeksine 2022 yılında yeniden dâhil edilen MAPFRE Group, çevresel, sosyal ve kurumsal yönetişim uygulamalarındaki mükemmeliyetçiliğini de teyit etmiş oldu.

Geçtiğimiz ay Net-Sıfır Emisyon Sigorta İttifakı’na (NZIA) katılan MAPFRE Group, önümüzdeki yıllarda kurum genelinde sera gazı emisyonlarını en aza indirerek, karbon dengeleme projeleri üzerinden azaltılamayan artık emisyonların da ortadan kalkmasını sağlayacak. Grup, yakın zamanda 2022-2024 Sürdürülebilirlik Planını da sundu. Plan, 2030’a kadar karbon nötr bir yapıya ulaşma, engelli bireylerin %3,5’inin iş gücüne dâhil olmasını sağlama, %100 sürdürülebilir bir tedarikçi ağını yönetme gibi 20’den fazla taahhüt içeriyor.

Sigorta sektöründe aktif rol üstleniyor

MAPFRE, 2022-2024 Sürdürülebilirlik Planı ve 2021-2030 Çevresel Ayak İzi Kurumsal Planı ile düşük karbonlu bir ekonomiye geçişte aktif bir rol üstlenmek üzere yeni hedefler belirledi. Bu bağlamda MAPFRE, karbon ayak izini 2024 yılına kadar 8 ülkede nötr hale getirmeyi taahhüt ediyor. Şirketin ayrıca grup genelindeki karbon ayak izinin de 2030 yılına kadar (2019’a göre) yüzde 50 oranında azaltılarak, grubun tamamına ait kalan karbon ayak izinin nötr hale getirilmesi hedefleniyor.

 

MAPFRE Sigorta enerji şirketlerinin temiz enerjiye geçişine yardımcı olacak

MAPFRE, yeni global stratejisi doğrultusunda gelirinin yüzde 20 ve daha fazlası kömür enerjisine dayalı olan şirketlere yatırım yapmayacak. MAPFRE Sigorta da Türkiye’de enerji sektöründe faaliyet gösteren şirketlere temiz enerjiye geçiş sürecinde yardımcı olmak amacıyla bu taahhüdü yeni anlaşmalarında ve mevcut sözleşmelerinin yenileme aşamasında istisna olarak belirtmeye başladı.

 

2021’de İspanya ve Portekiz’de karbon nötr hale gelen MAPFRE, bir yılda 351 ton atığı geri dönüştürerek Sıfır Atık Sertifikası almaya hak kazandı. Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu S&P Global tarafından yayımlanan Sürdürülebilirlik Yıllığı 2022’de de yer alan MAPFRE; çevresel, sosyal ve yönetişim konularında en iyi performansı gösteren 27 sigorta şirketinden biri oldu.

 

MAPFRE Sigorta Hakkında:

MAPFRE Sigorta, ödenmiş sermayesi ve özkaynak büyüklüğü ile Türk sigorta sektörünün en güçlü şirketleri arasında yer alıyor. İspanya’nın en büyük sigorta grubu olan MAPFRE, Avrupa ve Amerika olmak üzere beş kıtada 100’den fazla ülkede reasürans, asistans ve finansal hizmetler alanlarında faaliyet gösteriyor. Tüm sigorta branşlarını kapsayan, zengin bir ürün portföyüne sahip MAPFRE Sigorta, müşterilerinin her türlü hizmet ihtiyacının karşılanması ve mal varlıklarının güvencesi için özel olarak geliştirilmiş rekabetçi çözümler sunuyor. MAPFRE Grup bünyesinde 30 binden fazla çalışan, dünya çapında 5 bin üzeri ofisle 26 milyondan fazla müşteriye hizmet veriyor.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.