İSTANBUL’daki 5.8’lik deprem sonrası açıklamalar yapan Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, “Orta büyüklükte bir deprem ve bir iki hafta bu hatta artçılar sürebilir” ifadelerini kullandı.

İstanbul’da AFAD’a göre 5,8 Kandilli Rasathanesi’ne göre 5,7 büyüklüğünde deprem oldu. Şehrin genelinde hissedilen ve saat 13.59’da yaşanan depremin merkez üssünün Silivri açıkları olduğu açıklandı.

“Artçılar (4 ve üzeri) sürebilir”

Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, Twitter’dan yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:

İstanbul Silivri açıklarında 5.7 büyüklüğünde olan deprem bazı binalarda hasara yol açmış olabilir. Evlerinde çatlak oluşan vatandaşlar binalarını terk etsinler ve AFAD’dan ve valilikten gelecek uyarıları dinlesinler. Bu deprem Marmarada beklediğimiz büyük deprem fayında oldu.

Orta büyüklükte bir deprem ve bir iki hafta bu hatta artçılar (4 ve üzeri) sürebilir.

Yerkabuğunu kırabilecek bir enerji oluşturabileceğinden hasarlı ve riskli binalardaki vatandaşlarımızın evlerini terk etmesi gerekiyor.

Bu #Deprem Marmarada beklediğimiz büyük deprem fayında oldu. Orta büyüklükte bir deprem ve bir iki hafta bu hatta artçılar (4 ve üzeri)sürebilir. Yerkabuğunu kırabilecek bir enerji oluşturabileceğinden hasarlı ve riskli binalardaki vatandaşlarımızın evlerini terk etmesi gerekiyor

— Kerem Kınık (@drkerem) September 26, 2019

Önceki makaleCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan İstanbul depremi açıklaması!
Sonraki makaleİstanbul acil toplanma alanı sorgula E-devlet giriş ekranı

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here