Kemer, Antalya, Akdeniz’in kıyısında bulunan, Antalya’ya bağlı bir ilçedir. Antalya Merkez ile uzaklığı 40km olarak bilinilmektedir. Türkiye de tatil denildiğin de akla gelen ilk isimler arasında yer alan Kemer, turistik, tatil beldesidir. https://gezicini.com Tatil severlerin sık sık ziyaret ettiği yerler arasında ilk sıralarda gelmektedir, Kemer ilçesi.

Kemer bölgesi aktiviteler yapabilmeniz için de çok doğru bir konumdur. O halde Haydi, gelin sizler için Kemer gezebileceğiniz, gezip görebileceğiniz yerlerin listesini hazırlayalım.

Yörük Parkı: Otantik ve doğal, eşsiz görünümü ile misafirlerinin ruhunu açan, adeta cennetteymiş gibi hissettiren bir yerdir Yörük parkı, deniz ile hemen dip dibe olması da buraya eşsiz bir manzara katmaktadır.

Göynük Kanyonu: Kemer ilçesinde, gezmek istenildiği vakit en popüler, en çok gidilmiş yerlerinden birisidir Göynük Kanyonu. kemer gezilecek yerler Yemyeşil suyu ve doğası ile ayrı bir havası bulunmaktadır. Göynük merkeze de 4 km uzaklığındadır.

Olympos Antik Kenti: Eski medeniyetlere ve bölgeye ait birçok tarihi eser ve yapıtın bulunduğu. Adeta tarihin şekil almış hali, Olympos Antik Kenti. M.Ö 2000 yıllara dayanan geçmişi ve tarihi bakımından oldukça zengin olması da gelen misafirlerin ilgisini oldukça çekmektedir. gezilecek yerler Mimari yapısıyla da tarihi sever insanların ilgisini oldukça çekmektedir.

Adrasan: Adrasan plajı, Antalya bölgesinde gezip, görebileceğiniz en temiz denizi olan ve en sakin suyu olan yerlerden bir tanesidir. Çarşaf gibi düz ve sakin suyu, doğası ve manzarası ile tam bir cennet parçası.

Tahtalı Dağı: 2300 metre rakımda olduğu bilinen Tahtalı Dağı, Türkiye’nin en büyük zirvesi olan dağlarından bir tanesidir. Birçok etkinlik olarak zengin olan Tahtalı Dağında en çok paraşüt ve yamaç paraşütü yapılmaktadır. Antalya bölgesine geldiyseniz muhakkak gelip, uğramanız gereken yerlerdendir.

Önceki makaleErmenistan askerleri konvoyu bırakıp kaçtı
Sonraki makaleKapalı Maraş’ta deniz keyfi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here