Ana sayfa Politika Kaftancıoğlu: Bu fotoğraf için hapis istemi daha makul olurmuş!

Kaftancıoğlu: Bu fotoğraf için hapis istemi daha makul olurmuş!

46
0
Kaftancıoğlu: Bu fotoğraf için hapis istemi daha makul olurmuş!
Kaftancıoğlu: Bu fotoğraf için hapis istemi daha makul olurmuş!

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisine “basın açıklamasıyla hakaret ettiği” iddiasıyla 500 bin liralık tazminat davası açtığı CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, verilen dilekçedeki ifadeleri paylaştı.

Kaftancıoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, dava dilekçesinde “Cumhurbaşkanlığı koltuğunu işgal eden zat” ifadesine dava açıldığına dikkat çekerek, şunları yazdı: “Siyasallaştırdıkları ve araçsallaştırdıkları yargıda her türlü iftira, hakaret onlara serbest; Gerçekleri ortaya koymak, siyasi eleştiri yapmak, hukuk karşısında hakkını aramak ise hepimize yasak! Yeni dava açıklamadaki ifadeye 🙂 Yok öyle yağma! Korkutacaklarını sanıyorlar.”
 

Siyasallaştırdıkları ve araçsallaştırdıkları yargıda her türlü iftira, hakaret onlara serbest;

Gerçekleri ortaya koymak, siyasi eleştiri yapmak, hukuk karşısında hakkını aramak ise hepimize yasak!

Yeni dava açıklamadaki ifadeye 🙂
Yok öyle yağma!
Korkutacaklarını sanıyorlar https://t.co/6SNRGgEB99 pic.twitter.com/4ebJ8x7l2Q — Canan Kaftancıoğlu (@Canan_Kaftanci) May 28, 2021
Kaftancıoğlu’nun paylaştığı dilekçede, söz konusu ifadeyle ilgili “Yaşadığımız ülkenin yüzde 50 oranından fazla oy alarak seçilmiş bir Cumhurbaşkanını yok saymak ve işgalci olarak tanımlamak, milletin iradesini yok saymaktır” suçlaması yer alıyor. 

İMAMOĞLU FOTOĞRAFIYLA ESPRİ

CHP’li Kaftancıoğlu, daha sonra yaptığı bir paylaşımda da, türbede elleri arkasına yürüdüğü için soruşturma açılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun bir fotoğrafına yer verdi ve “El arkada soruşturmasından sonra fotoğraf için hapis istemi dahi, öne sürdükleri gerekçeden daha makul olabilirmiş… Saçmalıklarının izahını yapamıyoruz mizahını yapalım hiç olmazsa 🙂 Öyle oturup birilerini korkutma sevgili başkan @ekrem_imamoglu :)” diye yazdı.
 

El arkada soruşturmasından sonra fotoğraf için hapis istemi dahi, öne sürdükleri gerekçeden daha makul olabilirmiş…
Saçmalıklarının izahını yapamıyoruz mizahını yapalım hiç olmazsa 🙂
Öyle oturup birilerini korkutma sevgili başkan @ekrem_imamoglu 🙂 pic.twitter.com/HHhYcdqDbm

— Canan Kaftancıoğlu (@Canan_Kaftanci) May 28, 2021  

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here