DOLAR 32,9709 -0.21%
EURO 35,9840 -0.07%
ALTIN 2.580,050,75
BITCOIN 20921925,15%
İstanbul
32°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Kadın liderler, ekonomik ve sosyal kalkınmada   dönüştürücü rol oynuyor
  • Kolay Haber
  • Gündem
  • Kadın liderler, ekonomik ve sosyal kalkınmada  dönüştürücü rol oynuyor

Kadın liderler, ekonomik ve sosyal kalkınmada  dönüştürücü rol oynuyor

ABONE OL
Mart 9, 2023 07:26
Kadın liderler, ekonomik ve sosyal kalkınmada   dönüştürücü rol oynuyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Uluslararası Kadın Forumu (International Women’s Forum-IWF) Türkiye Olağan Genel Kurulu’nun ardından gerçekleştirilen ilk Yönetim Kurulu toplantısında, 2023-2025 döneminde IWF Türkiye’nin yeni başkanı Av. Dr. Çiğdem Ayözger Öngün seçildi.  

İstanbul, 9 Mart 2023 –  Küresel çapta elde ettikleri başarılarıyla lider konumundaki kadınları bir araya getirerek kadınların güçlendirilmesine yönelik çalışan  Uluslararası Kadın Forumu’nun (International Women’s Forum-IWF) Türkiye organizasyonunun yeni  başkanı Av. Dr. Çiğdem Ayözger Öngün, “Tüm dünyada ve ülkemizde kadın liderler, toplumsal cinsiyet önyargılarının neden olduğu birçok engeli aşıyor ve dönüştürücü rol modeller olarak hem iş dünyasının hem de toplumun gelişiminde  önemli sorumluluk üstleniyor. Kadın liderliğini farklı kültürler, coğrafyalar ve kariyerler kapsamında geliştirmeyi hedefleyen, 33 ülkede 7.800’i aşkın güçlü kadın liderle iletişim ve etkileşim halinde olan IWF çatısı altında yaptığımız çalışmalarla; ülkemizde kadın liderlere birbirlerinden ilham aldıkları ortamlar sunarak sürekli gelişmeyi sağlıyoruz. Ayrıca, güçlü liderlerle lider olma potansiyeline sahip kadınları bir araya getirmek ve liderlik nitelikleri kazandırma-geliştirme programları uygulamak suretiyle ülkemizde layıkıyla kullanılmayan önemli bir potansiyeli harekete geçirmeyi hedefliyoruz. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında ülkemizi, kadın gücüyle daha ileri taşıyabiliriz” dedi.

 

Av. Dr. Çiğdem Ayözger Öngün, özellikle ülkemizde yaşanan deprem felaketi gibi zor dönemlerde, kadın liderlerin birbirlerini desteklediği bu platforma, her zamankinden daha fazla sorumluluk ve görev düştüğünü vurguladı.

 

Uluslararası Kadın Forumu (International Women’s Forum-IWF) Türkiye Olağan Genel Kurulu’nda yapılan seçim sonucunda IWF Türkiye’de 2023-2025 döneminde görev yapacak yeni Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: Arzu Ünal Erman, Çiğdem Ayözger Öngün, Bilgün Gürkan, Burcu Civelek Yüce, Mutlu Alkan Özyurt, Selma Altay Rodopman, Tülin Karabük, Yasemin Merih Alparslan, Yasemin Solmaz. IWF Türkiye Yönetim Kurulu’nun yedek üyeleri ise Ebru Dorman, Elif Ateş Özpak, Işıl Arıdağ, Kübra Orakçıoğlu Kazan ve Özge Bulut Maraşlı oldu.

IWF Global ve IWF Türkiye hakkında:

Amerika Birleşik Devletleri’nde 1974 yılında kurulan International Women’s Forum- IWF Global;   küresel ölçekte 33 farklı ülkede 7.800’i aşkın kadın liderlerin oluşturduğu, farklı alanlarda elde ettikleri başarılarıyla lider ve öncü konuma ulaşmış etkin kadınları bir araya getirerek kadın liderliğini farklı kültürler, coğrafyalar ve kariyerler kapsamında geliştirmeyi hedefleyen uluslararası bir iletişim ve etkileşim ağıdır.

 

IWF, farklı ülkelerden farklı kültürlere sahip başarılı kadın liderlerin fikir ve bilgi paylaşımında bulunduğu ve birbirlerinden ilham aldığı ortamlar sunmakta, liderlik gelişimi konusunda öncülük etmektedir.  Bu amaçla düzenlediği uluslararası, bölgesel ve ulusal konferanslar, üst düzey devlet ve kurum yöneticileriyle buluşma toplantıları ve uluslararası eğitim programları ile lider olan ve lider olma potansiyeline sahip kadınları bir araya getirmektedir.  Değişen dünya koşullarına uyumlu iyi liderlik uygulamalarını tanıtma ve özendirme, alanlarında lider kişi ve kurumların deneyimlerini ve başarılarını, liderlik nitelikleri kazandırma ve geliştirme programlarında paylaşmaktadır.

 

International Women’s Forum’un Türkiye yapılanması IWF Türkiye, kadın liderliğini geliştirme ve artırma hedefini ülkemiz özelinde benimsemiş, farklı alanlarda etkin, başarılı kadınlar tarafından 2014 yılında kurulmuştur. Misyonu, alanlarında başarılı Türk kadınlarının iş birliğiyle vizyonu tanımlayan öncelikli alanlarda Türkiye’deki kadın lider istatistiklerini artırmaktır. Bu çerçevede oluşturulan iletişim ve yapılanma ile girişimci, yaratıcı, yatırımcı, çözüm üretici, başarılı ve enerjik kadınlara sahip oldukları potansiyellerini lider olma hedefine doğru geliştirmeleri konusunda uluslararası ve ulusal ölçekte destek ve yönlendirme sağlamak amaçlanmaktadır.

 

Av. Dr. Çiğdem Ayözger Öngün hakkında:

Teknoloji, Medya ve Haberleşme Hukuku, Finansal Teknoloji Hukuku ve Ticaret ve Şirketler Hukuku, Rekabet Hukuku ve Veri Koruması ve Gizliliği Hukuku alanlarında geniş bir tecrübeye sahip olan Av. Dr. Çiğdem Ayözger Öngün, İstanbul’da bulunan SRP-Legal Hukuk Ofisi’nin kurucusu ve yönetici ortağıdır.

 

Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde alan Av. Dr. Çiğdem Ayözger Öngün, İstanbul Üniversitesi ve London School of Economics’te yürüttüğü çalışmalarla Yüksek Lisansını (LL.M.) onur derecesiyle tamamladı, İstanbul Üniversitesi’nde Veri Koruma ve Gizliliği konusunda doktora yaptı. Öngün aynı zamanda Koç Üniversitesi Exec MBA sertifikasını tamamladı. Bahçeşehir Üniversitesi’nde misafir Öğretim Üyesi olan Öngün SRP-Legal’i kurmadan önce, Turkcell Grup’ta 10 yılı aşkın bir süre çalıştı; Turkcell Superonline’da Hukuk ve Regülasyon Stratejileri Genel Müdür Yardımcılığı ve Turkcell Grup’ta Regülasyon Politikaları Müdürlüğü görevlerini yürüttü.

 

Av. Dr. Çiğdem Ayözger Öngün, halen Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Veri Koruma ve Teknoloji Hukuku Çalışma Grubu Başkanı, Blockchain Türkiye Platformu (BCTR) Yürütme Kurulu Üyesi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) FinTech Sektör Meclisi Üyesi, Türkiye Sigortalar Birliği (TSB) Danışma Kurulu üyesi, Teknolojide Kadın Derneği (Wtech) Kurucu üyesidir.

 

Av. Dr. Çiğdem Ayözger Öngün, “Kişisel Verilerin Korunması Hukuku” kitabının yazarı, “Uygulamalı Rekabet Hukuku” kitabının ve “Hüseyin Hatemi’ye Armağan” adlı kitabın ortak yazarıdır.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.