İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, iş arayan vatandaşların kariyer.ibb.istanbul adresine online olarak başvurup tüm süreci takip edebileceklerini belirtti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait personel alımlarının başlamasının ardından yoğun başvuru süreci yaşanmıştı. Ekrem İmamoğlu, ilgili yerlere gidip CV bırakamayanlar için bir online iş başvuru sitesinin kullanıma açıldığını duyurdu. 

Ekrem İmamoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla “İşe alımlarda şeffaflığı ve liyakati getiriyoruz” diyerek iş arayan kişilerin siteye girip başvuru yapabileceğini belirtti.

https://kariyer.ibb.istanbul adresine başvuru yapmak için tıklayın

İşe alımlarda şeffaflığı ve liyakati getiriyoruz. İBB ve iştirakleri personel alımlarını ve kriterlerini açıkça ilan edecek. İş arayan vatandaşlarımız kariyer sayfamıza online olarak başvurup tüm süreci takip edebilecekler;https://t.co/Wfey53RJrn pic.twitter.com/zTGpU334jU

— Ekrem İmamoğlu (@ekrem_imamoglu) September 23, 2019

İşe alımlarda torpil yapılıyor mu?

Geçtiğimiz günlerde CHP İstanbul İl Başkanlığı’nın ilçe teşkilatlarına gönderdiği, İl Sekreter Vekili Hale Özcömert Coşkun imzalı yazıda “İlçelerinize yapılan iş başvurularınızı daha önceden de ifade edildiği gibi İBB İnsan kaynakları Müdürlüğü’ne yönlendirilmesi; ancak ilçenizin referans olacağı CV’lerin dosyalarını, 17 Eylül 2019 Salı günü saat 19.00’a kadar İl Sekreterliğimize teslim edilmesi hususunda gereğini rica ederim” denilmişti.

– İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ise işe alımlarda torpil yapıldığı iddiasına yanıt vererek “Böyle bir metodun benim için bir geçerliliği yok, doğru da değil” demişti

Önceki makaleHSK Başkanvekili Mehmet Yılmaz’dan Kıvanç Tatlıtuğ açıklaması
Sonraki makaleTürkiye’de gelirin en yüksek olduğu bölgeler açıklandı! En çok para İstanbul’da kazanılıyor

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here