İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Türkiye’nin başlattığı Barış Pınarı Harekatı’na yönelik, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun ‘işgal ve etnik temizlik’ iddialarına sert tepki gösterdi.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı’na yönelik, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun iddialarına Twitter’dan cevap verdi.

Fahrettin Altun mesajında, şu ifadeleri kullandı:

“Yolsuzluk, dolandırıcılık ve emniyeti suistimal suçlarından dolayı hapishanedeki yıllarına bakan ve gözden düşmüş bir politikacının boş sözleri. Suriyeli Kürtler, Türkiye’deki sürgünde bulunan 300 bin kişiyle, Türkiye’nin koruması altındadır. Bölgedeki tüm teröristleri yok edeceğiz ve Suriyelilerin evlerine dönmelerine yardım edeceğiz.”

Empty words of a disgraced politician looking at many years in prison on bribery, fraud and breach of trust charges.

The Syrian Kurds, including the 300,000 exiles in Turkey, are under Turkish protection. We will eliminate all terrorists in the area and help Syrians return home. https://t.co/0058likura

— Fahrettin Altun (@fahrettinaltun) 10 Ekim 2019

İşgal iddiaları

İsrail Başbakanı Netanyahu, Twitter’dan paylaştığı mesajında, Türkiye’nin Suriye’deki Kürt bölgelerini işgal ettiğini iddia etmişti.

Netanyahu, Türkiye ve Türkiye’nin desteklediği örgütlerin, Kürtlere etnik temizlik yapacağına dair sözde uyarı da yapmıştı.

Önceki makaleRTÜK’ten Barış Pınarı Harekatı için hassasiyet çağrısı
Sonraki makaleGüvenli bölgedeki DEAŞ’lılara Türkiye mi bakacak?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here