DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN 3036810,74%
İstanbul
12°

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

  • Kolay Haber
  • Gündem
  • Gilead Türkiye Finans Direktörlüğü’ne Gökhan Öztürk atandı

Gilead Türkiye Finans Direktörlüğü’ne Gökhan Öztürk atandı

ABONE OL
Kasım 4, 2020 07:20
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dünya genelinde 33 yıldır HIV/AIDS, hepatit B, hepatit C, eflamasyon, onkoloji ve sistemik mantar enfeksiyonları alanlarında yenilikçi tedaviler geliştirmeye odaklanan bilim şirketi Gilead’ın Türkiye Finans Direktörlüğü’ne Gökhan Öztürk atandı. 2016 yılından beri şirketin Türkiye Finans Direktörlüğü’nü yürüten Can Kil, geçtiğimiz temmuz ayında Gilead Almanya Kıdemli Finans Direktörlüğü görevine getirilmişti.

Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Gökhan Öztürk, İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Muhasebe ve Denetim konusunda yüksek lisansını tamamladı. Öztürk, halen İstanbul Aydın Üniversitesi’nde finans alanında doktora tez çalışmasını sürdürmektedir.

Profesyonel iş hayatına 2001 yılında Nike Türkiye’de başlayan Öztürk, JP Morgan Safety-Kleen Holdings ve Nestle’de finans alanında farklı görev ve sorumluluklar üstlendi. 2008 yılında ilaç sektörüne Eli Lilly and Company ile geçiş yaptı. Eli Lilly Türkiye’nin Ortak Hizmetler Merkezleri, SAP ve Finans yönetim sisteminin dönüşüm sürecine liderlik etti. Güney Afrika ve Sahra Altı Afrika ülkelerinden sorumlu Finans Direktörlüğü, Almanya, Avusturya ve İsviçre Bölgesi Finansal Planlama ve İş Entegrasyonu Liderliği ve Eli Lilly Türkiye’de Finans ve İş Geliştirme Direktörlüğü görevlerinde bulundu. Son olarak Teva Pharmaceuticals Türkiye’de CFO olarak görev yapan Gökhan Öztürk, Kasım 2020 itibariyla Gilead Türkiye’de Finans Direktörü olarak göreve başladı.

Gilead Hakkında

Gilead, henüz karşılanmamış tıbbi ihtiyaçlar alanında yenilikçi tedaviler keşfeden, geliştiren ve bunları hastaların kullanımına sunan araştırmaya dayalı bir biyofarmasötik ilaç şirketidir. Şirketin misyonu, tüm dünyada ölümcül hastalıklara yakalanmış hastaların bakımında gelişme sağlamaktır. Merkezi Foster City, California’da olan Gilead dünya genelinde 38’den fazla ülkede faaliyetlerini yürütmektedir. Gilead, 33 yıldır HIV/AIDS, hepatit B, hepatit C, eflamasyon, onkoloji ve sistemik mantar enfeksiyonları alanlarında yenilikçi tedaviler geliştirmeye odaklanarak bu hastalıkların ölümcül hastalıklar olmaktan çıkıp, yönetilebilir hastalıklara dönüştürülmesi yolundaki çabalara destek olmaktadır. Gilead, ilaca erişimin sınırlı veya olmadığı bölgeler de dahil olmak üzere, dünyanın her yerinde yaşamı tehdit eden hastalıklarla mücadele eden milyonlarca hastaya sunulan bakımı iyileştirmek için çalışmaktadır. Bu ülkelerle yürütülen ortak programlar sayesinde dünya genelinde 14 milyondan fazla kişinin Gilead’ın veya şirketin üretim ortaklarından birinin sağladığı tedaviye eriştiği tahmin edilmektedir.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.