Beşiktaş’ta istifa kararı alan Fikret Orman, yönetim kurulunu topladı. Fikret Orman kulüp binasına giriş yaparken, “Hiçbir kulüpte hiçbir başkana yapılmayanlar bana yapıldı.” dedi.

Fikret Orman, bugün yönetim kurulunu olağanüstü topladı. Statta saat 11.00’de gerçekleştirecek toplantıda bundan sonra izlenecek yol haritası belirlenecek. Fikret Orman kulüp binasına giriş yaparken, “Hiçbir kulüpte hiçbir başkana yapılmayanlar bana yapıldı.” ifadelerini kullandı.

Tüm yöneticilerin tam kadro katıldığı toplantıda Fikret Orman, aldığı kararı açıklayacak ve seçim sürecini izleyecek yönetimi belirleyecek. Bugün toplantından iki karardan birinin çıkması bekleniyor. Ya Fikret Orman tek başına ya da yönetim ile birlikte istifa edecek. Bu durumda iki ayrı tablo ortaya çıkıcak.

Toplu istifa olması halinde…
Beşiktaş’ın tüzüğünün 36’ncı maddesinin (c) fıkrasına göre sadece kulüp başkanı görevi bırakırsa, olağan seçime 6 aydan fazla süre olduğu için 2’nci başkan başkanlığında 30 gün içinde olağanüstü seçimli genel kurula gidilecek.

Kulüp seçime gidebilir
Bu durumda başkanlık koltuğuna mevcut 2’nci başkan Serdal Adalı oturacak. Ancak bugün tüm yönetim kurulu istifa eder ve yedekler üyeler ile birlikte de çoğunluk sağlanamazsa bu durumda tüzüğün (d) fıkrasına göre başkanlık koltuğuna divan başkanı Tevfik Yamantürk oturacak ve siyah-beyazlı kulübü seçime divan yönetimi götürecek. Her iki ihtimalde de süreci yürütecek isim, kulübü 30 gün içinde seçime götürecek. 

Önceki makalePrens Selman Cemal kaşıkçı cinayetinin sorumlusu olduğunu açıkladı
Sonraki makaleİçişleri Bakanlığı açıkladı: 5 bin 63 araç sürücüsüne sigara cezası kesildi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here