Ana sayfa Güncel Fatih Altaylı, Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘kahvehaneler’ önerisini eleştirdi

Fatih Altaylı, Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘kahvehaneler’ önerisini eleştirdi

100
0
Fatih Altaylı, Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'kahvehaneler' önerisini eleştirdi
Fatih Altaylı, Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'kahvehaneler' önerisini eleştirdi
Geçtiğimiz günlerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, beraberindeki bazı genel başkan yardımcılarıyla birlikte MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “ihanet oluşumu” dediği ve “kapatılsın” çağrısı yaptığı  Tabipleri Birliğini destek için ziyaret etti.

Ziyarete ise Tabipler Birliği’nin kapatılma gündeminden çok CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun konuşmaları güne damgasını vurdu. Fatih Altaylı, Kemal Kılıçdaroğlu nun kahvehaneler önerisini eleştirdi #1 Kemal Kılıçdaroğlu burada, pandemi önlemlerini eleştirirken kahvehaneler için ilginç bir öneride bulundu. Kılıçdaroğlu önerisinde “Kahvehaneler açık güzel ama kağıt oynamak yasak. Vatandaş kahveye niye gitsin o zaman. Oysa önlem alabilirsiniz, dersiniz ki ‘her oyunda sıfır, yeni kağıt açacaksınız.’ Bitti bu kadar basit. Ama bu düşünülmüyor, akıllarına bile gelmiyor. Çünkü kahvecinin nasıl yaşadığını, hangi koşullarda yaşadığını biliyor mu?” ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu’ndan kahvehaneler için koronavirüs tedbir önerisi Gazeteci Fatih Altaylı da bugün, Habertürk’teki köşesinde Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu önerisini kaleme aldı. CHP Lideri’nin önersi için “Kemal Kılıçdaroğlu’nu izlerken ağlamadım ama çok üzüldüm, utandım ve ülkemin geleceği adına korkum arttı.” ifadelerini kullanan Altaylı, şunları yazdı; “Türkiye’nin en köklü partisinin ve ana muhalefet partisinin genel başkanı sıfatıyla Kemal Bey, TTB’yi ziyaret ediyor.
Peki Ana Muhalefet Partisi’nin Genel Başkanı Türk Tabipleri Birliği’nde kendisine ikram edilen kürsüde ne anlatıyor. Kahvehanelerde ve kıraathanelerde kağıt oynamanın yasaklanmasından şikayet ediyor. Kahveler açılmış ama yetmezmiş. Kahvehanelerde oturanların kağıt oynamasına da izin verilmeliymiş. Önlem olarak da her oyundan sonra deste değiştirilmeliymiş. Anlattığı bu… Gerçekten bu konuşmaya inanamadım. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu.
Beyefendiliğinize, insanlığınıza, kibarlığınıza söyleyecek tek bir lafım yok.
Ama olmaz. Sizden gerçekten siyasetçi falan olmaz. Parti genel başkanı hiç olmaz. Keşke olabilseniz ama sizden bu ülkeye umut olmaz.
Siz ana muhalefetin başında oldukça dolar değil 10 lira 100 lira olsa, değil Doğu Akdeniz’deki haklarımızı Ege’yi toptan kaybetsek, işsizlik değil yüzde 25, yüzde 75 olsa yine de siz seçim falan kazanamazsınız. Bu ülkeyi bir dirhem seviyorsanız Kemal Bey, TTB ziyaretinizin videosunu izleyin ve sonra da “Böyle bir şey olabilir mi?” diyerek bırakın bu işi.
Yazık. Yemin ederim yazık bu ülkeye.”
Fatih Altaylı kimdir? Fatih Altaylı, Kemal Kılıçdaroğlu nun kahvehaneler önerisini eleştirdi #2

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here