Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, 2 Mart 2020’de yazdığı yazısında CNN Türk’ün reyting sıralamasında AB grubunda haber kanalları içinde birinci olduğunu yazdı. 

 

Hakan ayrıca, AB grubunun eğitim düzeyi en yüksek kesimi temsil ettiğini belirtti. 

FATİH ALTAYLI ‘YALAN’ DEDİ

 

Habertürk Gazetesi Yazarı Fatih Altaylı da, Ahmet Hakan’ın yazısının “yalan” olduğunu iddia etti. “Sallama Hakan, yatsıya kadar bile yanmaz” başlıklı bir yazı kaleme alan Altaylı, “Şubat ayında CNN Türk ne AB ne de başka bir grupta birinci” ifadelerini kullandı. 

Altaylı, CHP’nin CNN ambargosunu da hatırlatarak, düşen izlenme oranlarının saklanmış olabileceğini de ima etti. 

Şubat ayında CNN Türk’ün ortalama izleme payının 1,53; Habertürk’ün ise 2,02 olduğunu iddia eden Altaylı, “Mart ayının ilk iki gününde de değişen bir şey yok.
CNN Türk hala Habertürk’ün arkasında. Üstelik sadece Şubat’ta değil, son 12 ayda da durum aynı, AB kategorisinde Habertürk birinci
” diye yazdı. 

AHMET HAKAN REYTİNG VERİLERİNİ PAYLAŞTI 

Fatih Altaylı’nın yazısı üzerine, Ahmet Hakan da cevap vermek için yeni bir yazı kaleme aldı. Hakan, Şubat ayı verilerine yer verdiği yazısında, CNN Türk’ün şubat ayında AB grubunda birinci olduğunu yeniden belirtti.

HANGİSİ DOĞRU?

Haber7’nin elde ettiği bilgilere göre, şubat ayında en çok izlenen haber kanalı, AB grubunda PT’de CNN Türk oldu. CNN Türk’ü Habertürk, Halk TV ve NTV kanalları takip etti.

Şubat ayı reyting oranları:

KANALLAR REYTİNG SHR CNN Türk 0.60 1.42 Habertürk 0.58 1.36 Halk TV 0.52 1.22 NTV 0.42 0.99 TRT Haber 0.39 0.92 AHaber 0.28 0.65 TGRT Haber 0.15 0.36 Ülke TV 0.11 0.26

 

KAYNAK: HABER7
Yedi Gündem

Abone Ol

Önceki makaleSelçuk Bayraktar saat ve gün verdi! ‘Her daim hazırız’
Sonraki makaleÇılgın hamle resmen duyuruldu! Dünya ekonomisini çökertebilir

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here