Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın BM Genel Kurulu’ndaki konuşmasında dile getirdiği ‘Dünya 5’ten büyüktür’ ve ‘Türkiye İslam ümmetinin umududur’ sözlerinin yer aldığı pankart uçan balona bağlanarak Kapadokya semalarında dalgalandırıldı.

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Nevşehir Şubesi’nce İngilizce olarak hazırlanan pankart ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın BM Genel Kurulu’ndaki konuşmasına destek verildi. 

Tarihi konuşmasına dikkat çekmek için 

Türkiye Gençlik Vakfı Nevşehir İl Temsilcisi Oğuzhan Alkan, dünyada barışın kalıcı olarak yerleşmesi adına büyük önem taşıyan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın BM Genel Kurulu’ndaki tarihi konuşmasına dikkat çekmek için böyle bir organizasyon yaptıklarını söyledi.

“Yabancı turistlerin görmesini sağlayacağız”

Erdoğan’ın tarihi sözlerini bölgeye gelen yabancı turistlere hatırlatmak istediklerini ifade eden Alkan, şöyle konuştu: Cumhurbaşkanımızın BM Genel Kurulu’nda yaptığı tarihi konuşmayı tekrar hatırlatmak amacıyla ‘Dünya 5’ten büyüktür’ ve ‘Türkiye İslam ümmetinin umududur’ şeklindeki sözlerini İngilizce olarak yazdık ve balon sepetlerine astık. Bunu Kapadokya bölgesine gelen tüm yabancı turistlerin görmesini sağlayacağız. Cumhurbaşkanımızın bir dünya lideri olduğunu bir kez daha gördük ve TÜGVA olarak her zaman Cumhurbaşkanımızın yanında olduğumuzu da özellikle belirtmek isterim.

Önceki makaleİstanbul depremi bu kez şiddetli oldu! AFAD büyüklüğü 5.8 olarak açıkladı
Sonraki makaleYeni Akit yazarı’nın hedefi Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk mu? İkinci vaka deniyor

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here