Şampiyonlar Ligi’nde temsilcimiz Medipol Başakşehir’in Paris Saint Germain ile deplasmanda oynadığı maçta Okan Buruk’un yardımcısı Pierre Webo’ya ırkçı ifadeler kullanan dördüncü hakem Sebastian Coltescu ile ilgili flaş bir gelişme yaşandı. Başakşehirli Demba Ba ile Sebastian Coltescu telefon görüşmesi yaptı.

“SEBASTIAN IRKÇI DEĞİL”

Senagalli eski futbolcu Ousmane N’Doye, Pro TV’den Violeta Colgiu’ya Demba Ba ile Rumen hakem Sebastian Coltescu’nun görüşmesine aracılık ettiğini açıkladı. Ousmane N’Doye “Barışı seviyorum. Gülmek, konuşmak, saygılı olmak, gerçek insanlarla olmak istiyorum. Romanya’da oynarken birçok insanla tanıştım. Romanya’nın nasıl bir yer olduğunu biliyorum. Tanıdığınız birine bir şey olursa, bir şeyler yapmak isterseniz. Sebastian Coltescu’nun nasıl bir hakem olduğunu benim oynadım maçlardan biliyorum. Aslında her şey bir yanlış anlaşılmadan meydana geldi.” dedi.

“İKİSİ DE ÇOK MUTLU OLDU”

Açıklamalarına devam eden N’Doye, “Demba Ba ve Sebastian Coltescu’yu görüştürmek istedim. Benim açımdan bunu yapmak güzeldi ve yaptım. Demba Ba tıpki benim gibi Senegalli. Konuştular ve iyi anlaştılar. İkisi de beni arayarak çok mutlu olduklarını söylediler. Demba Ba, Sebastian’ın, Sebastian da Demba Ba’nın iyi bir adam olduğunu söyledi. Demba Ba’yı olayı yanlış anladığına ikna ettim.” ifadelerini kullandı.

DEMBA BA, HAKEME NE DEDİ?

Ousmane N’Doye “Romanya’da ırkçılık görmedim. Demba Ba’ya da anlattım. Sebastian Coltescu’dan kötü bir şey duymadığını söyledi. Demba Ba, Sebastian Coltescu’yu ırkçılıkla suçlamadı, sadece ‘siyah’ kelimesinin bir statta kullanılmaması gerektiğini söyledi. Sebastian, bunu anladı. İkisi de mutlu oldu. Aslında ortada büyük bir sorun olduğunu düşünmüyorum, insanlar anlamadı. Rumen kanı sıcaktır, ırkçılık olmaz.” sözleriyle konuşmasını bitirdi.

Önceki makaleUEFA Başkanı Ceferin: “İstanbul’da final seyircili olacak gibi çalışıyoruz”
Sonraki makaleBarcelona’dan PSG yanıtı: “Söyleyecek bir sözümüz var!”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here