DOLAR 17,9683 0.03%
EURO 18,2182 -0.22%
ALTIN 1.025,43-0,21
BITCOIN 432880-0,18%
İstanbul
25°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

bp Türkiye; odağına gençleri aldığı projesi    “Gelişim, Seninle” ile Altın Pusula ödülünün sahibi oldu
  • Kolay Haber
  • Gündem
  • bp Türkiye; odağına gençleri aldığı projesi “Gelişim, Seninle” ile Altın Pusula ödülünün sahibi oldu

bp Türkiye; odağına gençleri aldığı projesi “Gelişim, Seninle” ile Altın Pusula ödülünün sahibi oldu

bp Türkiye, odağına gençleri aldığı sosyal sorumluluk projesi “Gelişim, Seninle” ile Türkiye Halkla İlişkiler Derneği’nin düzenlediği 20. Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri'nde Dijital İletişim – Mikro Site kategorisinde Altın Pusula ödülüne layık görüldü.

ABONE OL
Temmuz 27, 2022 13:34
bp Türkiye; odağına gençleri aldığı projesi    “Gelişim, Seninle” ile Altın Pusula ödülünün sahibi oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Üniversite çağındaki gençlere 21. yüzyılın gerektirdiği becerileri geliştirme, farklı kültürleri tanıma, dil engeli nedeniyle erişemedikleri bilgilere www.gelisimseninle.com üzerinden erişme fırsatı sunan ve öğrencileri iş dünyasına hazırlayan bp Türkiye’nin gençlik projesi “Gelişim, Seninle” 2019 yılından bu yana sürüyor. Gençlerin gelişimini destekleyen proje kapsamında; öğrencilere sunulan online kapasite geliştirme eğitimlerinin yanı sıra bugüne kadar Türkiye’nin pek çok farklı üniversite topluluğu BM Sürdürebilir Kalkınma Amaçları doğrultusunda projelendirdikleri 28 sosyal fayda odaklı çalışma için bp hibe desteğinden yararlanmıştır. Danışma kurulunun değerlendirmesi sonrası her proje 10 bin TL hibe ile bp tarafından finansal olarak desteklenirken, uygulama aşamasına geçildiğinde de bp Türkiye çalışanları, takım koçu olarak gençlere eşlik etmiştir.

Ödülü bp Türkiye adına Sosyal Yatırım Müdürü Suna Ercan, proje iş ortağı Sosyal İnovasyon Merkezi Programlar Direktörü Gözde Kaymaz ile birlikte alırken Altın Pusula ödülü açıklamasında bp Türkiye Ülke Başkanı Tümkan Işıltan; “bp Türkiye olarak günümüz dünyasında her bir gencimizin, çağın gerektirdiği bilgi ve donanıma sahip olması gerektiğine olan inancımızla 2019 yılından bu yana süren projemiz “Gelişim, Seninle” ile üniversite çağındaki gençlerimizi içlerindeki potansiyeli ortaya çıkarma yolunda destekliyor ve yol gösteriyoruz. Üç yılda 33 farklı şehirden 60 üniversitenin 91 öğrenci kulübündeki 552 gence ulaşan, çok inandığımız “Gelişim, Seninle” Altın Pusula gibi değerli bir ödüle layık görülmekten bp Türkiye Ailesi olarak gururluyuz. Projenin en başından bu yana yanımızda olan SİM ile projeye gönüllü olarak desteklerini esirgemeyen tüm bp çalışanları başta olmak üzere, emek veren herkese teşekkür ediyorum. Aldığımız Altın Pusula ile başarımızı taçlandıran TÜHİD’e de şükranlarımı sunarım” dedi.

Gelişim, Seninle Hakkında

Dünyanın en genç nüfusuna sahip ülkelerinden biri olan Türkiye’de, gençleri geleceğe taşıma hedefiyle başlatılan Gelişim, Seninle’nin herkes tarafından ücretsiz olarak erişilebilen bir dijital platformu (www.gelisimseninle.com ) bulunuyor.

 

Dijital öğrenme platformuna ek olarak; proje kapsamında, üniversite kulüp ve topluluklarına yönelik online kapasite geliştirme eğitimleri veriliyor. bp Türkiye çalışanlarından oluşan gönüllüler, ilgili konularda eğitimler aldıktan sonra Liderlik ve Yönetişim, İletişim ve Kaynak Geliştirme, Üye Yönetimi, Etkinlik ve Proje Yönetimi ve Sürdürülebilir Yaşam olmak üzere 5 modülde eğitim veriyor. Burada amaçlanan kulüplerin kalkınmasına destek olarak, onların her alanda yapacakları çalışmalara dolaylı biçimde katkı sunmak.

 

Projenin başladığı 2019 yılından bu yana 33 farklı şehirden 60 üniversitenin 91 öğrenci kulübündeki 552 genç ile pek çok farklı konuda bireysel aksiyonlara ilişkin teori, vaka ve grup çalışmaları yapıldı.

 

bp Türkiye Hakkında

bp, 110 yıldır Türkiye’de akaryakıt dağıtım ve pazarlama, madeni yağ üretim ve pazarlama, petrol ve doğalgaz boru hatları ve havacılık yakıtları alanlarında faaliyet gösteriyor.

 

bp; yenilenen stratejisi kapsamında uluslararası ürün, hizmet ve emniyet standartlarının yanı sıra mobilite ve bp Ekspress’ler ve Wild Bean Coffee ile günümüz dünyasının ihtiyaçlarını karşılayan deneyim alanlarına dönüşen 770’in üzerinde istasyonu ile ülke çapında her gün 300 binin üzerinde misafirine hizmet vermektedir. bp’nin dijital mobilite çözümleriyle, bir madeni yağ markasının ötesinde bir bakım markasına dönüşen Castrol ile bir aracın bakıma ihtiyacı olduğu andan servisten geri alındığı ana kadar tüm ihtiyaçları giderecek ekosistemiyle öne çıkmaktadır. bp, ülke ekonomisi ve bölge için değer yaratan Bakü-Tiflis-Ceyhan (BTC) ham petrol boru hattının uzun yıllardır ana işletmecisidir. 21. yüzyılın en büyük mühendislik projelerinden olan ve 2006 yılından bu yana Azerbaycan’ın Hazar Denizi petrollerini, Ceyhan Terminali’nden dünya pazarlarına ulaştıran BTC ana işinin yanı sıra iyi komşuluk ilkesi ile hattın geçtiği yerleşimlerde birçok toplumsal kalkınma projesini desteklemektedir. Havacılık alanında Air bp ile dünyanın en büyük yakıt ve servis sağlayıcılarından biri olan bp Grup ise 55 ülkede 950 lokasyonda çalışan operasyonel ağı sayesinde global çapta lider konumdadır. Türkiye’de ise 12 havalimanında hizmet vermekte ve THY’nin globaldeki en büyük tedarikçisi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

 

bp Türkiye, tüm operasyonlarında sağlık, emniyet ve çevre ilkeleri doğrultusunda uyguladığı Seç-G standartları ile de alanında sektörüne öncülük etmektedir. İş kollarının tamamında ülke ekonomisine katkı sağlayan bp, tüm çalışmalarını “İnsana ve çevreye zarar vermeden” gerçekleştirmektedir. Dünya ve insanlar için enerjiyi yeniden tasarlayan bp, sürdürülebilirlik stratejisi ile de bulunduğu toplumlara katkı sağlamayı işinin bir parçası olarak görmektedir. Çeşitliliğin gücüne inanan bir marka olarak hayatın her alanında cinsiyet eşitliğini sağlamak, cinsiyet ayrımı gözetmeksizin şirket içinde her alanda fırsatlar ve kaynaklara eşit erişim hakkı verilmesi için gönüllü çalışan inisiyatifi bp Women International Network Türkiye (bpWIN Türkiye) ile de toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda çalışmaktadır.

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.