DOLAR 20,0115 0.19%
EURO 21,3833 -0.24%
ALTIN 1.248,570,48
BITCOIN %
İstanbul
19°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

AvivaSA Son Çeyrekte Büyürken Yıl Sonu Hedeflerini Açıkladı

ABONE OL
Kasım 3, 2020 12:30
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gönüllü BES alanında, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 36 büyümeyle 27,6 milyar TL’lik fon büyüklüğüne ulaştı.

Otomatik Katılım dahil toplam BES’te, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 37 büyüyerek 28,6 milyar TL’lik fon büyüklüğü elde etti.

Hayat branşında ise geçen yılın aynı dönemi ile karşılaştırıldığında, yüzde 57 oranında büyüme gerçekleştirdi.

Hayat ve Ferdi Kaza prim üretimi ise 983 milyon TL olarak gerçekleşti.

Sabancı Holding ve 300 yılı aşkın geçmişe sahip dünya sigorta devi Aviva iştiraki olan AvivaSA, 1 Ocak-30 Eylül 2020 dönemine ait finansal sonuçlarını kamuoyuyla paylaştı. Şirket, yılın ilk dokuz ayında, Otomatik Katılım dahil toplam BES’te, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 37 büyüyerek 28,6 milyar TL’lik fon büyüklüğüne ulaştı. Katılımcı sayısı 1,5 milyonu aştı.

AvivaSA’nın Uluslararası Finansal Raporlama Standartlarına (UFRS) göre hesaplanan 2020 yılı ilk 9 aylık net dönem karı ise, 264,1 milyon TL seviyesinde gerçekleşti.

AvivaSA yıl sonu beklentilerini açıkladı.

2020 yılı sonuna dair beklentilerini de açıklayan AvivaSA, bireysel emeklilik fon büyüklüğünde, özel sektör bireysel emeklilik şirketleri arasındaki liderliğini sürdürmeyi hedefliyor. Şirket aynı zamanda Hayat Sigortası branşında brüt yazılan primlerin geçen yıla kıyasla yüzde 25 – 35 aralığında artırılmasını ve yıl sonunda Uluslararası Finansal Raporlama Standartlarına (UFRS) göre net karını yüzde 30 – 40 aralığında büyütmeyi öngörüyor.

Tasarruf Bilinci Artıyor

AvivaSA’nın finansal sonuçlarını değerlendiren AvivaSA Genel Müdürü Fırat Kuruca, COVID-19 salgınının tüm dünyada, tüm sektörleri, aynı anda etkileyen bir gelişme olduğunu dile getirerek şunları söyledi;

Salgınla birlikte tüm dünya farklı ve zorlu süreçten geçiyor. Önceliklerimizin ve tüketim alışkanlıklarımızın değiştiği bu dönemde tasarrufun önemi de arttı. Pandemi gibi belirsizlik durumları, yakınlarımızı ve kendimizi güvence altına alma ihtiyacını beraberinde getirdi ve özellikle hayat sigortasının ve bireysel birikimlerin önemini ortaya çıkardı. Biz de bu dönemde önce insan diyerek adımlar attık ve müşterilerimizin beklentilerine ve ihtiyaçlarına yönelik çözümler ürettik.

AvivaSA olarak 2020 yılını bu zorlu sürece rağmen hedeflerimiz doğrultusunda gerçekleştiriyoruz. Ülke olarak sigorta sektörünün önemini kavradığımız bir dönemdeyiz. 2020 yılını kapatırken özel sektör BES şirketleri arasında fon büyüklüğü sektör liderliğimizi devam ettirmeyi hedefliyoruz. Hayat Sigortası devamlı büyüdüğümüz, insanlar arasında önemi kavranmaya başlayan bir branş. Yaşadığımız bu kritik dönemde tüm topluma karşı olan sorumluluğumuzun bilinciyle AvivaSA olarak çalışanlarımızın, iş ortaklarımızın ve müşterilerimizin her şartta yanında olabilmek için çözümler üretmeye devam edeceğiz” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.