Ana sayfa Güncel 34 asker şehit olmuştu! Putin’den ilk açıklama! ‘Savaş’ deyip dünyaya gözdağı verdi

34 asker şehit olmuştu! Putin’den ilk açıklama! ‘Savaş’ deyip dünyaya gözdağı verdi

97
0
34 asker şehit olmuştu! Putin'den ilk açıklama! 'Savaş' deyip dünyaya gözdağı verdi
34 asker şehit olmuştu! Putin'den ilk açıklama! 'Savaş' deyip dünyaya gözdağı verdi

Suriye’nin İdlib kentinde 34 Türk askerinin Esed rejiminin hava saldırısında şehit edilmesinin ardından bölgede tansiyon yükseldi. Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) askerlerin kanını yerde bırakmayarak, rejime karşı Bahar Kalkanı Harekatını başlatmıştı.

 

Şu ana kadar 2 binin üzerinde rejim unsuru etkisiz hale getirilirken çok sayıda askeri araç, hava savunma sistemi ve silah depoları yok edildi.

RUS LİDERDEN İLK AÇIKLAMA

 

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, askerlerin şehit edilmesinin ardından ilk kez konuştu. Rus devlet ajansı TASS’a konuşan Rus lider, “Hiç kimseyle savaşa girmeye niyetim yok” dedi. Putin, Rusya’nın kimseyle savaşa girmeyi planlamadığını, ancak diğer ülkeleri Moskova ile ihtilafa girmekten caydırmak istediğini söyledi.

“DÜNYADA VAR OLMAYAN SİLAHI ÜRETTİK”

Rusya’nın tarihte ilk kez dünyada var olmayan silah ürettiğini dile getiren Putin, “ABD, silah konusunda bize yetişmeye çalışıyor. Bu, tarihte hiçbir zaman yaşanmadı” diye konuştu.

KRİTİK TARİH 5 MART

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Putin, İdlib meselesini 5 Mart’ta başkent Moskova’da bir araya gelerek ele alacak.

KAYNAK: AJANSLAR
Yedi Gündem

Abone Ol

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here